Adrian Veștea merge la sediul AUR pentru discuții cu George Simion înaintea votului de învestire

Ana Stanescu · Constanța Expres

ro Adrian Veștea, desemnat ca viitor premier, va discuta cu George Simion, liderul AUR, înainte de votul de învestire în Parlament, într-o mișcare strategică importantă.

Evenimentul a fost anunțat după ce Simion l-a invitat public pe Veștea la sediul partidului și a avertizat că parlamentarii AUR nu vor susține Cabinetul dacă nu va avea un dialog direct cu premierul desemnat.

„Sunt un om al dialogului și al consensului.

Înțelegând responsabilitatea pentru a pune capăt haosului politic, voi avea o întâlnire cu președintele AUR, George Simion”, a transmis Adrian Veștea.

Decizia de a discuta cu liderul opoziției vine din necesitatea depășirii blocajului politic actual și a formării unui guvern capabil să obțină sprijin parlamentar suficient.

Citește articolul complet pe Constanța Expres

Deschide articolul →