Poliția din Constanța retrage 20 de kilograme de droguri înainte de sezonul estival

Adrian Popa · Constanța Expres

com În pregătirea sezonului estival, polițiștii din Constanța au reușit să retragă de pe piață aproximativ 20 de kilograme de droguri, înainte ca acestea să ajungă la consumatori.

Acțiunea a fost parte a unei operațiuni complexe menite să asigure un climat sigur pentru turiști și localnici.

În ultimele trei luni, structurile de combatere a criminalității organizate din județ au intensificat controalele, reușind să destructureze două rețele de trafic de droguri.

Membrii acestor rețele au fost reținuți și ulterior plasați în arest preventiv, în urma unor acțiuni coordonate de procurori și polițiști.

Ce rezultate au avut acțiunile poliției din Constanța.

Citește articolul complet pe Constanța Expres

Deschide articolul →