ro Reacțiile din partea PSD au apărut după ce președintele Nicușor Dan a anunțat că negocierile pentru formarea noului Guvern au intrat din nou în impas.
Liderii social-democrați îl acuză pe Ilie Bolojan, președintele PNL, că împiedică în mod intenționat găsirea unei soluții politice pentru stabilitatea guvernamentală.
Fostul ministru al Finanțelor, Adrian Câciu, susține că Ilie Bolojan este responsabil pentru blocajul negocierilor și îl acuză că „își bate joc de România și de români”.
Într-o postare pe Facebook, Câciu a afirmat că „devine evident că Bolojan își bate joc de România și de români, îl minte pe Președintele României și sfidează pur și simplu orice elementar bun-simț politic”.
Ce spun liderii PSD despre blocajul negocierilor Deputatul PSD Alexandru Rogobete afirmă că România traversează o perioadă de incertitudine politică de aproape două luni, acuzând lipsa de responsabilitate și negocierile prelungite dintre partide.
Citește articolul complet pe Constanța Expres
Deschide articolul →