Șofer de 26 de ani, reținut după accidentul din Constanța cu alcoolemie 0,96 mg/l

Radu Constantinescu · Constanța Expres

ro Un tânăr de 26 de ani a fost reținut de polițiștii constănțeni după ce a provocat un accident rutier pe DN 22, fiind depistat sub influența alcoolului.

Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Constanța, evenimentul s-a produs în dimineața zilei de 21 iunie, în jurul orei 5:00.

Polițiștii rutieri au fost sesizați cu privire la coliziunea dintre autoturismul condus de tânăr și un alt autoturism, la volanul căruia se afla un bărbat de 67 de ani.

În urma impactului, o femeie de 67 de ani, pasageră în cel de-al doilea autoturism, a fost rănită.

Testarea alcoolului și starea recidivistă Ambii șoferi au fost testați cu aparatul etilotest.

Citește articolul complet pe Constanța Expres

Deschide articolul →