com La final de săptămână, bulevardul Tomis din Constanța se transformă din nou în zonă pietonală.
Sâmbătă și duminică, localnicii și turiștii sunt invitați să redescopere centrul orașului într-o atmosferă relaxată, fără trafic auto, cu mai mult spațiu pentru plimbări, întâlniri și momente petrecute în aer liber.
Zona pietonală va fi deschisă pentru două zile, devenind locul ideal pentru plimbări în familie, întâlniri cu prietenii sau relaxare la terasele și restaurantele din zonă.
Evenimentul are ca scop promovarea unui mod de petrecere a timpului liber în condiții de siguranță, în contextul în care circulația rutieră va fi restricționată în anumite intervale.
Pentru buna desfășurare a evenimentului, autoritățile din Constanța au stabilit mai multe măsuri.
Citește articolul complet pe Constanța Expres
Deschide articolul →